Pomoc psychologiczna – dlaczego warto?

Okres świąteczno-noworoczny często wprowadza nas w nostalgiczny nastrój. Kiedy patrzymy na płynące zewsząd radosne przesłania, może się okazać, że w zderzeniu z naszą rzeczywistością rozsypują się na drobne kawałki, razem z naszym samopoczuciem. To jednak bardzo dobry moment żeby zwolnić, znaleźć chwilę dla siebie i pochylić nad przemijającym czasem. Nie jednak w kontekście straty, ale w kontekście tego, że nic nie jest wieczne, ani smutek, ani ból, ani radość. Miejsce, w którym jesteśmy, czy nam się w nim podoba czy nie, to tylko etap. Co zbudujemy z tego co mamy, zależy od nas.

Pomoc psychologiczna może być wskazana nie tylko w sytuacjach traumatycznych, ale również wtedy, kiedy dostrzegamy u siebie brak motywacji, koncentracji uwagi czy chęci do działania. Kiedy nasze relacje rodzinno-społeczne pozostawiają dużo do życzenia, a słaba kontrola emocji nie pozwala na konstruktywne działanie, wtedy właśnie warto zwrócić się specjalisty.

Psychologia to przede wszystkim wiedza, która wskazuje możliwości poprawienia jakości swojego życia.  Jaka jest różnica między psychiatra, a psychoterapeutą. W czym mogą nam pomóc. Kim jest coach, a kim jest psycholog i czy jest między nimi różnica. O co pytać kiedy zdecydujemy się na wizytę, żeby mieć pewność, że trafiliśmy do odpowiednich drzwi oraz co zrobić jeżeli się okaże, że wybrany specjalista nie spełnia naszych oczekiwań.

Zastanawiające jest to, jak często tkwimy w miejscu, które wydaje się być nie do zmiany, a jedyną zmianą, jaka musi zajść, jest zmiana w nas.

Pracownia Osobowości, to wyjątkowe miejsce, przytulne, bezpieczne, z przestrzenią na emocje. To miejsce, gdzie można wejść do fascynującego świata psychologii i spotkać najlepszą wersję samego siebie. Jest tu przestrzeń dla każdego, kto pragnie poprawić swojego życia, a przede wszystkim dla osób, które szukają sensu życia, są na życiowym rozdrożu, przeżywają kryzys w życiu zawodowym lub osobistym, potrzebują motywacji, poprawienia poczucia własnej wartości oraz wsparcia, mają trudność z komunikacją, nie radzące sobie ze stresem i odczuwają jego negatywne skutki, mają trudność z wyznaczaniem celów i ich zdobywaniem. To również miejsce dla sportowców chcących poprawić koncentrację i stres przedstartowy.

Zapraszam serdecznie i życzę dobrego Roku, który da poczucie spełnienia i harmonii.

Powiązany Post

Zostaw komentarz

Name

Website

Komentarz